نژاد های مرغ عشق

 • مرغ عشق از خانواده طوطی سانان می باشد. این پرندگان به اندازه گنجشک می باشند و از آن ها به عنوان پرندگان زینتی نگهداری می شود. نژاد های مرغ عشق مختلف است و این پرندگان در رنگ های مختلفی دیده می شوند. برای اولین بار مرغ عشق در مناطق استرالیا کشف شدند.

  با ادغام گونه های مختلف مرغ عشق نژاد های جدید از این پرنده به وجود آمد است که امروزه طرفداران زیادی دارند. مرغ های عشق غالبا به رنگ سبز، زرد، بنفش، آبی و خاکستری هستند. نژاد های مختلف مرغ عشق از جفت گیری نژاد های معمولی این پرنده که در طبیعت نیز یافت می شوند، به وجود آمده است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع گونه های مرغ عشق آشنا کنیم. پس اگر شما هم به پرندگان زینتی مانند مرغ عشق علاقه دارید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

   

  انواع نژاد های مرغ عشق

  انواع نژاد های مرغ عشق

  مرغ عشق استرالیایی

  مرغ عشق استرالیایی اولین نژاد کشف شده از این پرنده می باشد. مرغ عشق استرالیایی یکی از گونه های رایج و محبوب مرغ عشق است، که در طبیعت استرالیا نیز وجود دارند. این مرغ عشق‎ها به اندازه گنجشک هستند و یکی از کوچکترین پرندگان خانواده طوطی ها هستند. گونه استرالیایی مرغ عشق رنگ های مختلفی دارد. از رایج ترین رنگ های مرغ عشق استرالیایی زرد، سبز، خاکستری، آبی و بنفش است. مرغ عشق استرالیایی به صورت جفت در قفس نگهداری می شوند. این مرغ عشق ها بعد از مدتی تخم گذاری کرده و تولید مثل می‎کنند.

  مرغ عشق استرالیایی

  مرغ عشق استرالیایی

  پروش این پرنده ها بسیار آسان است به همین دلیل افراد زیادی از آن ها نگهداری می‎کنند و از تولید مثل آن ها درآمد کسب می کنند. مرغ عشق‎ها معمولا از دانه های روغنی مانند تخم آفتاب گردان، کنجد، کاهو، سبزیجات، برنج و.. تغذیه می کنند. لازم به ذکر است که مرغ عشق ارزان ترین پرنده تزئینی موجود در بازار می‎باشد. نگهداری از مرغ عشق بسیار آسان است و افرادی که در آپارتمان نیز زندگی می کنند می توانند از این پرندگان نگهداری کنند.

  مرغ عشق انگلیسی

  مرغ عشق انگلیسی یکی از گونه‎ های مرغ عشق استرالیایی است، که از طریق دخالت انسان در تولید مثل آن ها به وجود آمده‎اند. این نوع مرغ عشق جثه بزرگتری نسبتا به مرغ عشق معمولی دارند. قیمت این نژاد مرغ عشق نیز بیشتر است. از لحاظ اندازه کمی از طوطی کوچکتر هستند. رنگ های نژاد مرغ عشق انگلیسی بیشتر زرد، سبز، بنفش و آبی است. خوی این نژاد مرغ عشق آرام است و به راحتی می توانند با انسان ها کنار بیایند. به همین دلیل محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده اند.

  مرغ عشق انگلیسی

  مرغ عشق انگلیسی

  این پرنده ها را می توان آموزش داد و آنها را رام کرد. مرغ عشق انگلیسی را نیز در قفس نگهداری می کنند اما می‎توان آن ها طوری تربیت کرد که در بیرون از قفس نیز بتوانند زندگی کنند. این مرغ عشق ها بیشتر از دانه های روغنی مانند کنجد، تخمه آفتابگردان، برنج، سبزیجاتی مانند کاهو و.. تغذیه می کنند.

  مرغ عشق دارچینی

  مرغ عشق دارچینی یکی دیگر از نژاد های مرغ عشق است، که به دلیل رنگ آنها به این نام شناخته می شوند. تفاوت این نژاد از مرغ عشق با مرغ عشق های معمولی در رنگ آن ها می باشد. رنگ این گونه از مرغ عشق کم رنگ تر و دارای لکه های قهوه ای به صورت منظم روی بال های آن ها می باشد. در صورتی که این مرغ عشق ها با هم نژاد خود جفت گیری کنند، جوجه های آن‎ها نیز از نوع دارچینی خواهند بود.

  نژاد مرغ عشق دارچینی

  مرغ عشق دارچینی

  مرغ عشق فالو

  مرغ عشق فالو یکی از نژاد های معروف مرغ عشق است، که در رنگ های پاستیلی یافت می شود. این مرغ عشق ها دارای منقارهای نارنجی، پاهای صورتی و پرهای به رنگ های پاستیلی می باشد. رنگ مرغ عشق فالو بیشتر به رنگ سبز، آبی و خاکستری می باشد. رنگ پر هایشان بسیار روشن و کم رنگ می باشد.

  مرغ عشق فالو

  مرغ عشق فالو

  سایت کی پت یکی از سایت های معتبر در زمینه آموزش و معرفی انواع پرندگان تزئینی مانند طوطی و مرغ عشق می باشد. اگر شما ها به این پرندگان علاقه دارید می‎توانید در این سایت کلی آموزش و اطلاعات مفید در مورد این پرندگان به دست بیاورید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *