همه چیز درباره نگهداری و خرید طوطی برزیلی

 • نگهداری و خرید طوطی برزیلی برای افرادی که به این طوطی علاقه دارند بسیار مهم است برای همین در این مقاله به مطالبی برای نگهداری از این طوطی اشاره می کنیم اما قبل از آن به طور مختصر اطلاعاتی درباره این طوطی زیبا به شما می دهیم. برای نگهداری و خرید طوطی برزیلی حتما این مطلب را مطالعه کنید تا با انواع این طوطی به خوبی آشنا شوید و طوطی مورد نظر خود را با توجه به خصوصیات رفتاری آن انتخاب کنید.

  همه چیز درباره نگهداری و خرید طوطی برزیلی

  همه چیز درباره نگهداری و خرید طوطی برزیلی

  معرفی طوطی برزیلی

  طوطی برزیلی به دلیل جثه کوچکی که دارد، به عنوان یکی از حیوانات خانگی پرطرف دار شناخته می شود، همچنین پرنده ای بسیار پر جنب وجوش و کنجکاو است. نام انگلیسی این پرنده (love bird) است و دلیل این نام گذاری چیزی نیست جز پیوند محکم و عاشقانه ای که با جفت خود می سازد. نکته ای که وجود دارد این است که در ایران این نام به اشتباه روی طوطی باجریگار (مرغ عشق) گذاشته شده است، طوطی برزیلی برخلاف باجریگارها که دم بلندی دارند، دارای دم کوتاه و پهنی هستند و همچنین جثه عریض تری دارند. اندازه این پرنده بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر است که همین باعث شده این پرنده جز کوچک ترین نژادهای طوطی قرار گیرند.

  انواع نژادهای طوطی برزیلی

  آگاهی از انواع نژادها برای نگهداری و خرید طوطی برزیلی اهمیت زیادی دارد به همین منظور در ادامه این مطلب شما را با انواع نژادهای آن آشنا می کنیم. این طوطی ۹ نژاد مختلف دارد و همه آن ها زیر شاخه طبقه آگاپورنیس هستند که عبارت اند از:

  1. طوطی برزیلی گلگون یا صورت هلویی
  2. طوطی برزیلی زرد یقه یا نقاب دار
  3. طوطی برزیلی فیشر
  4. طوطی برزیلی لیلیان یا طوطی برزیلی nyasa
  5. طوطی برزیلی سیا گونه
  6. طوطی برزیلی خاکستری یا ماداگاسکار
  7. طوطی برزیلی بال سیال یا حبشه ای
  8. طوطی برزیلی کله قرمز یا قرمز رو
  9. طوطی برزیلی سوین درین یا لبیریایی

  البته فقط چند نژاد خاص از این پرنده با عنوان طوطی خانگی نگهداری می شود که عبارت اند از طوطی برزیلی فیشر، صورت هلویی، نقاب دار.

  انواع نژادهای طوطی برزیلی

  انواع نژادهای طوطی برزیلی

  زیستگاه طوطی برزیلی

  طوطی های برزیلی در طبیعت، به صورت  گروهی و در دسته های کوچک زندگی می کنند و از علف، دانه، میوه و سبزیجات تغذیه می کنند، اما گونه ای خاص از آنان وجود دارد که تغذیه ای خاص دارند، نام این گونه آبیسینیان است، این گونه بیشتر از نوعی انجیر محلی تغذیه می کند به همین دلیل کم تر به عنوان حیوان خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. شاید با توجه به نام این طوطی یعنی طوطی برزیلی تصور کنید که زیستگاهش نیز در برزیل است اما سخت اشتباه می کنید، زیستگاه طبیعی این پرنده در آفریقا است اما یک گونه خاص دیگری به نام ماداگاسکار(سرخاکستری) وجود دارد که زیستگاهشان در جزیره ماداگاسکار است.

  ویژگی های رفتاری طوطی برزیلی

  این پرنده پیوند عاطفی عمیقی با جفتش برقرار می کند بنابراین باید بدانید که وقتی این طوطی ها جفت می شوند، ممکن است دیگر به انسان ها توجه نکنند زیرا تمام حواسشان به جفتشان است، اما اگر یک طوطی برزیلی تنها باشد، به تعامل با افراد مختلف و توجه نیاز دارد. این پرندگان دوست دارند شیطنت کنند و همواره مشغول بازی با اسباب بازی هایشان هستند. نکته دیگری که وجود دارد آن است که طوطی برزیلی ماده ممکن است نسبت به قلمرو خود که همان قفسش است، حالت تدافعی بگیرد بنابراین باید در نگهداری و خرید طوطی برزیلی دقت کنید. با توجه به تفاسیری که تا اینجا گفتیم، همان طور که انتظار می رود این طوطی در کنار تمام شلوغ کاری هایش، بسیار پرسروصداست و در تمام طول روز آواز می خواند، همچنین در زمان غروب و اوایل صبح بسیار پرسروصداتر نیز هست. به خاطر صداهایی که تولید می کند ممکن است گاهی تصور کنید که این طوطی حرف می زند اما اشتباه است، این گونه قادر به تقلید صدا و گفت و گو با انسان نیست و فقط با هم نوع خود صحبت می کند اما بسیار زیبا و دلپذیر آواز می خواند. برای همین بسیاری از افراد هلاقه زیادی به نگهداری و خرید طوطی برزیلی دارند. از دیگر علاقه مندی های این طوطی این است که دوست دارد در مکان خاص و مخصوصی استراحت کند، بنابراین باید برای آن جعبه هایی در بالای قفس تعبیه کنید. از نکات دیگر راجع به این طوطی آن است که بیشتر طوطی های برزیلی علاقه زیادی به استحمام دارند.

  ویژگی های رفتاری طوطی برزیلی

  ویژگی های رفتاری طوطی برزیلی

  نگهداری و خرید طوطی برزیلی

  حالا می رسیم به بحث اصلی این مقاله یعنی نگهداری و خرید طوطی برزیلی، این طوطی بسیار پر جنب وجوش است و فعالیت بدنی را دوست دارد پس باید بزرگ ترین قفس موجود را برای آن تهیه کنید زیرا؛ اگر این پرنده در قفس کوچکی باشد عصبی می شود چون نمی تواند آزادانه هر کار که می خواهد انجام دهد در نتیجه به خود آسیب می رساند. حتما توجه داشته باشید که برای این طوطی های دوست داشتنی اسباب بازی تهیه کنید اما نکته ای که وجود دارد این است که طوطی های برزیلی قدرت جوندگی بالایی دارند بنابراین دقت کنید اسباب بازی ای که تهیه می کنید پس از جویده شدن به حیوان آسیبی وارد نکند. این پرنده می تواند از ۱۲ تا ۱۵ سال و یا حتی بیشتر عمر کند که این عمل به مراقبت شما و رژیم غذایی ای که برای او تهیه می کنید و تعادلی که برای او به وجود می آورید بستگی دارد. تعادل برای طوطی برزیلی با تغذیه خوب که مواد مغذی ضروری را برای او فراهم کند به دست می آید. آب، کربوهیدرات و فیبر، پروتئین، لیپیدها، مواد معدنی و ویتامین ها چیزهایی هستند که باید از یک رژیم غذایی خوب حاصل شوند. اگر یک رژیم غذایی فقط شامل دانه باشد، طوطی دچار سوءتغذیه شده و مشکلات زیادی برایش به وجود می آید. یک رژیم غذایی خوب باید فرموله شده باشد که تمامی مواد مغذی ضروری را در بر گیرد و نگذارد طوطی دانه های موردعلاقه اش را جدا کند و به خواست خودش بخورد. بهتر است وعده های غذایی طوطی متنوع باشد زیرا تنوع از  برای طوطی ها بسیار مهم است، پس خوب است رژیم غذایی فرموله شده را با میوه، سبزیجات و غذاهای بدون ادویه و سس پر کنید و غذاهایی که باید از آن ها دوری کنید را شناسایی کنید.

  نگهداری و خرید طوطی برزیلی

  نگهداری و خرید طوطی برزیلی

  سخن آخر

  طوطی برزیلی بسیار حساس است و در معرض ابتلا به بیماری هایی مثل کلامیدیوز، خودزنی و سوءتغذیه قرار دارد که اگر در رژیم غذایی این پرنده دقت نکنید ممکن است به این بیماری ها دچار شود، مخصوصا اگر رژیم غذایی اش فقط شامل دانه باشد، بنابراین حتما باید در نگهداری و خرید طوطی برزیلی دقت لازم را به عمل آورید. حال که با این طوطی زیبا آشنا شدید و قصد خرید آن را دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم از سایت Kpet.ir اقدام به خرید ان کنید. این سایت خدمات زیادی را در زمینه نگهداری و خرید طوطی برزیلی به مشتریان خود ارائه می دهد و یکی از سایت های معتبر در این زمینه است.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *