راهنمای خرید قفس برای کاسکو

 • راهنمای خرید قفس برای کاسکو برای ان دسته از علاقه مندان به این طوطی زیبا بسیار مهم است تا بتوانند برای طوطی خود آسایش و راحتی را با انتخاب یک قفس مناسب تأمین کنند. برای انتخاب قفس برای نگهداری کاسکو یا همان طوطی خاکستری رنگ زیبا باید قفسی را انتخاب کرد که برای طوطی یک محیط امنی را برای زندگی طوطی فراهم کند.

  راهنمای خرید قفس برای کاسکو

  راهنمای خرید قفس برای کاسکو

  برای ایجاد رفاه کامل طوطی باید در داخل قفس اسباب بازی، میله نشیمن و ظرف مخصوص آب خوری و دان خوری برای طوطی فراهم کنید. قفسی که شما برای پرنده خود تهیه می کنید باید به نحوی باشد که پرنده بتواند به راحتی در ان استراحت کند و تحت هیچگونه استرس یا فشاری قرار نگیرد. همانطور که گفته شد محل نگهداری طوطی باید به گونه ای باشد که کاملا امن بوده و پرنده در ان احساس امنیت کند. کاسکوها پرنده هایی هستند اگر در محیطی امن و آرام پرورش یابند می توانند اعتماد به نفس داشته باشند و خوش رفتاری کنند، همچنین به آسانی کلمات را می آموزند. در ادامه بیشتر به خرید قفس برای طوطی می پردازیم.

  آشنایی با شرایط نگهداری طوطی کاسکو

  آشنایی با شرایط نگهداری طوطی کاسکو

  قفس نگهداری کاسکو

  طوطی کاسکو یک پرنده ارزشمند و زیبا است که در دسته پرندگان گران قیمت قرار می گیرد، قطعا برای نگهداری از این پرنده باید نهایت تلاش را کرد و برای ان قفسی مجهز و مجلل را خریداری کرد. قفس هایی که امروزه برای نگهداری این طوطی ساخته می شوند از جنس میله های فولادی ضد زنگ هستند تا دوام و مقاومت بالایی داشته باشند. همچنین در کف قفس ورقه های کاغذی وجود دارد تا پرورش دهنده بتواند نظافت قفس ر ا به راحتی انجام دهد.

  برخی از قفس های نگهداری کاسکو در قسمت زیرین خود دارای چرخ هستند تا پرورش دهنده بتواند با کشیدن قفس بر روی زمین قفس را به آسانی جابهجا کند. این قفس ها تعداد آب خوری و دان خوری بیشتری دارند اما از قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر قفس ها برخوردارند. برای خرید قفس برای طوطی باید بدانید دلیل اهمیت خرید قفس برای پرنده این است که محیط زندگی انسان برای پرنده خطرناک است زیرا ممکن است پرنده سیم برق را بجوید یا یا به داخل توالت بیفتد. به همین منظور خرید قفس برای طوطی امری ضروری است و نباید پرنده را به حال خودش رها کرد.

  قفس نگهداری کاسکو

  قفس نگهداری کاسکو

  سن طوطی

  قبل از خرید قفس برای طوطی باید به سن پرنده خود دقت کنید. اگر طوطی شما یک جوجه کاسکو است باید دقت کنید که قفسی که برای ان انتخاب می کنید به هیچ عنوان بزرگ نباشد زیرا ممکن است جوجه در کف قفس بیفتد و نتواند پاهای خود را از میان میله های کف قفس آزاد کند. برای جوجه کاسکوها قفس هایی که از میله های افقی کمتری برخوردارند مناسب نیستند زیرا میله های افقی برای بالا رفتن پرنده مناسب اند و در این قفس ها جوجه طوطی برای بالا رفتن از قفس امکاناتی ندارد.

  قفس هایی با ابعاد 51 در 51 در 71 مناسب جوجه کاسکوها هستند زیرا ابعاد استانداردی برای نگهداری از جوجه کاسکو دارند. یک سال پس از تولد کاسکو دیگر به یک کاسکو بالغ تبدیل شده است و میتوان ان را به قفسی دائمی انتقال داد. قفس هایی برای نگهداری کاسکوهای بالغ مناسب هستند که دارای ابعادی به اندازه 61×91×122 سانتیمتر باشند.

  قفس مناسب برای نگهداری یک جفت طوطی کاسکو

  قفس مناسب برای نگهداری یک جفت طوطی کاسکو

  اگر قصدتان از خرید قفس برای کاسکو این است که پرنده شب فقط در ان بماند می توانید از قفس های کوچکتر نیز استفاده کنید اما برای استفاده طولانی مدت برای نگهداری از کاسکو باید از قفس های بزرگتر استفاده کنید. بهتر است هنگام خرید توجه کنید که میله های افقی قفس زیاد باشد تا پرنده بتواند به راحتی از ان بالا برود و جنب و جوش داشته باشد. همچنین برای اینکه طوطی شما تفریح داشته باشد داشتن نشیمنگاه های جلو و عقب در قفس الزامی است.

  در خرید قفس کاسکو باید به چه مواردی توجه کنیم؟

  • جنس قفس

  اولین موردی که باید هنگام خرید قفس برای طوطی یا هر پرنده دیگری به ان توجه کنید جنس مواد ساخته شده قفس است. قفسی که می خرید باید از جنسم موادی باشد که ضد زنگ هستند و در هنگام مواجه شدن با رطوبت زنگ نمی زنند. قفس هایی از جنس استیل، کروم یا برنج ضد زنگ هستند و برای نگهداری از طوطی شما مناسب هستند. باید دقت کنید که روی عنصری سمی است که برای آبکاری میله های قفس طوطی بسیار خطرناک است.

  در خرید قفس کاسکو باید به چه مواردی توجه کنیم؟

  در خرید قفس کاسکو باید به چه مواردی توجه کنیم؟

  • میله های قفس

  مورد دیگری که هنگام خرید قفس برای طوطی باید به ان توجه کنید میله های قفس است. نحوه قرارگیری میله های قفس نباید به نحوی باشد که از یکدیگر فاصله زیادی داشته باشند و سر پرنده بتواند از بین آنها خارج گردد و یا نباید بیش از اندازه به هم نزدیک باشند که چنگال های کاسکو در میان آن ها گیر کند. نوع میله های قفس نیز از اهمیت زیادی برخوردارند زیرا میله های تیز و برنده باعث آسیب دیدن پاهای طوطی می گردند.

  در خرید قفس کاسکو باید به چه مواردی توجه کنیم؟

  در خرید قفس کاسکو باید به چه مواردی توجه کنیم؟

  • نشیمنگاه قفس

  معمولا قفس های پرندگان دارای میله هایی هستند که به عنوان نشیمنگاه طوطی استفاده می شوند اما گاهی ممکن است این نشیمنگاه ها برای دم کاسکو مناسب نباشند. این نشیمنگاه ها بهتر است از جنس چوب آلو یا چوب مرکبات باشد تا کمترین آسیب را به پاهای طوطی برسانند زیرا اگر در ساخت نشیمنگاه قفس از پلاستیک و PVC استفاده شود پاهای کاسکو آسیب می بیند.

  قفس طوطی کاسکو

  قفس طوطی کاسکو

  سخن آخر

  حال که راهنمای خرید قفس برای طوطی را مطالعه کردید باید بدانید که اگر قصد خرید طوطی را دارید باید بتوانید به خوبی از پرنده خود نگهداری کنید زیرا نگهداری نادرست شما از پرنده باعث بیماری و یا حتی مرگ ان می گردد. برای خرید قفس برای کاسکو می توانید به سایت kept.ir مراجعه کنید و خرید خود را از سایت ما انجام دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
  خیالتان راحت باشد :)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *